تبلیغات
big-kore - مقایسه عایق ها

big-kore

شنبه 22 اسفند 1394

مقایسه عایق ها

نویسنده: میهن رجیستر   arnisco.com

مقایسه عایق ها
وقتی که که خانه خود را عایق می بکنید می توانید عایق های مختلف ی را انتخاب بکنید جهت گزینش مناسب ترین عایق موارد زیر را در نظر بگیرید :
– معین کردن جاییکه می خواهید یا نیاز دارید عایق نصب یا اضافه بکنید
– مناسب ترین فاکتور-R جهت ناحیه هایی که می خواهید عایق کنید
نصب عایق
بیشینه ترین عملکرد گرما ی عایق یا فاکتور-R عایق به شدت به شیوه نصب صحیح عایق بستگی دارد. خانه داران می توانند گاهی از عایق ها را نصب کنند. (جهت نمونه عایق پتویی و مصالحی که در محل ریخته می شود) انواع دیگر نیاز به نصاب پیشرفته دارد.
وقتی که که یک نصاب معتبر را استخـدام می بکنید :
– از چندین پیمانکار تخمینی از قیمت فاکتور-R مورد نیاز تهیه بکنید اگر مبلغ فاکتور-R مد نظر شما با فاکتور-R دو وامیزانی خیلی مفرق باشدتعجب نکنید!.
– از سازنده ها در مورد خدمات آب-بندی قیمت های آن نیز سوال بکنید چون بهترین کار قبل از نصب عایق آب-بندی کردن زیر سطح عایق است.
به منظور بررسی نصب عایق پتویی , شما می توانید ضخامت تخته ها را اندازه گیری بکنید انفصالات بین آنها را چک بکنید همین طور فاصله بین تخته ها و فرم ها را اندازه گیری بکنید . علاوه بر این ارزیابی بکنید تا عایق ها به بهتر ی در اجزا مختلف ساختمان بهتر فیت شده باشند که چنانچه اینگونه نباشد باعث تخریب عملکرد عایق می شود, برای مثال دور تقسیم های سیم کشی داخل ساختمان. برای بررسی عایق های پاششی یا دمیدنی عمق عایق کار شده را اندازه گیری بکنید پوشش شکاف ها را ارزیابی بکنید .
اگر خواستید خودتان عایق را نصب بکنید , دستور العمل های کارخانه را دنبال بکنید اقدامات ایمنی احتیاط های لازم را مبذول فرمایید. همچنین می توانید روش های نصب عایق را نیز در وبسایت دنبال بکنید .
گروه تجاری پشم سنگ توصیه می نماید جهت عایقکاری یک کارشناس را استخدامی کنید ولی در صورتی که در منطقه شما نصاب پیشرفته وجود ندارد می توانید آموزش نصب عایق را از کارخانه تهیه بکنید .
پتویی (بلانکت) : عایق تخته ای و رولی
عایق پتویی (رایج ترین عایق و زیاد ترین عایق در بازار) به شکل تخته ای و رولی است. که حاوی الیاف منعطف می شود جهت مثال پشم شیشه. شما می تواند همچنین الیاف معدنی (پشم سنگ و سرباره) , الیاف پلاستیکی , الیاف کتانی , پشم حیوانی را به شکل تخته ای و رولی داشته باشید.
عایق های تخته ای و رولی به شکل وسیع ای در اندازه های استاندارد فاصله گلمیخ دیوار ها , زیر شیروانی ها و بست های کف مصرف شده است. رول های بلند می تواند به شکل دستی برش دادن شده در فضا های نصب و فیت گردد. عایق های پتویی به شکل مسلح با توری گالوانیزه کاغذ کرافت و بدون آن موجود است که این لایه باعث پیشگیری از نفوذ بخار به عایق می شود. همین طور عایق های یک طرف محافظ آتش سخت هم موجود است که می تواند در مصارف عایق دیوار های زیر زمین مورد استفاده قرار گیرد. این لایه همچنین می تواند کار نصب عایق را سرعت بخشد و این در حالی است که عایق های ساده غیر مسلح برای مصارف اضافه کردن عایق روی عایق موجود مناسب تر است.
پشم شیشه پتویی استاندارد, پایداری گرما ی یا فاکتور-R بین R-2.9 و R-3.8 در هر اینچ از ضخامتش است .پشم شیشه پتویی با عملکرد بالا (دانسیته-مبوسیله دانسیته-بالا) فاکتور-R بین R-3.7 R-4.3 در هر اینچ از ضخامتش است .
جدول زیر را برای داشتن دید کلی از این خصوصیات ببنید:
عایق بلاک های سیمانی
بلاک های عایق سیمانی
بلاک های سیمانی برای تهیه فونداسیون دیوارها سازه مصرف می شوند راه های مختلف ی برای عایق آنها وجود دارد. چنانچه هسته ها به دلایلی با بتن فولاد پر نشود می تواند عایق شود باعث ارتقا فاکتور-R دیوار های شود. مطالعات میدانی شبیه سازی های رایانه ی نشان داده اند هرچند , هسته با هر نوع عایقی که پر شود صرفه جویی انرژی کمی به ارمغان می آورد زیرا گرما به راحتی از سری های جامد موجود دیوار از قبیل بلاک ها ملات ها عبور کردن می نماید .
و راه کار بهتر نصب عایق روی سطح بلاک ها دیوار های فونداسیون داخلی خارجی است. اضافه کردن عایق به دیوار های خارجی ویژگی جرم گرما ی مناسب در فضاهای تهویه مطوبع فراهم می نماید که می تواند دمای داخلی را تنظیم نماید .
برخی کارخانه ها از ترکیب پلی استایرن داخل بلاک های سیمانی مصرف می کنند و چنین ترکیبات سطحی که برای دیوار فاکتور-R حدود R-1 در اینچ فراهم می نماید . برخی مجموعه های دیگر نیز بلاک های را با فوم های سخت ترکیب کرده اند به فاکتور-R حدود R-2 دست یافته اند.
تخته های فومی یا فوم های سخت
تخته های فومی (پانل های عایق سخت) می تواند برای عایق اکثر محل های خانه شما استفاده شود از سقف گرفته تا فونداسیون خانه پایداری گرما ی خوب ی فراهم می کنند و جریان گرما ی داخل اجزاء سازه را می کاهد. رایج ترین نوع مصالح که جهت تولید فوم های سخت استفاده می شود حاوی , پلی ایزوسیونورات (پلی ایزو), پلی استایرن و پلی یورتان می شود.
بتن مسلح شده با عایق (ICFs)
بتن مسلح عایق (ICFs) معمولا به عنوان بخشی از تهیه دیوار های استفاده می شوند. این سیـستم باعث ارتقا پایداری گرما ی دیوار با فاکتور-R حدود R-20 می شود و خانه هایی که با مصرف از این سیستم ساخته می شوند مانند خانه های کاهگل قدیمی به نظر می رسند.
سیـستم های ICF حاوی تخته های فومی است که به شکل داخلی به هم متصل شده اند مثل بلاک های تو خالی . تخته های فومی توسط کابل های پلاستیکی به نیز بسته می شوند. در بین آن از میلگرد ها جهت تقویت بتن ها استفاده کرد .
فضاهای خالی داخل این سیـستم ها می تواند محل مناسبی جهت بیشتر شدن حشرات باشد برای پیشگیری از افزایش این حشرات گاهی از شرکت ها بلاک های را به حشره کش آغشته می کنند.
عایق پشم خام عایق های دمیدنی
عایق پشم خام حاوی الیاف پراکنده , فوم , یا دیگر مصالح است. این ذرات می توانند هر فضای ی را بدون تغییر شکل دادن تخریب آن محل پُر نماید این قابلیت این عایق ها سبب شده برای مصارف مقاوم سازی مکان هایی که دسدلهره و ترس ی به آن مساله است این عایق کاندید باشد.
رایج ترین نوع مصالح که جهت پشم خام مصرف می شود حاوی , سلولز , پشم شیشه , پشم معدنی (پشم سنگ و پشم سرباره) باشد. تمام این مواد با مصرف از مصالح بازیافتی تولید می شوند. سلولوز اصولا با استفاده از روزنامه های بازیافتی تولید می شود. بیشتر پشم شیشه ها حاوی ۲۰% تا ۳۰% شیشه های بازیافتی است . پشم سرباره ً از ۷۵% مواد پسا صنعتی بازیافتی تولید می شود. جدول زیر این سه نوع را با مقایسه می نماید :
معین اتی که عایق پشم خام فراهم می نماید
گاهی انواع غیر رایج مصالح عایق پشم خام حاوی خزده های پلی استایرن و ورمیکولیت و پرلیت می شود. عایق پشم خام می تواند برای عایق کردن محافظ بسته از قبیل دیوار ها یا محافظ غیر بسته مثل زیر شیر وانی مورد مصرف قرار گیرد. سلولز , پشم شیشه و پشم سنگ اکثرا ٌ ً بوسیله نصاب و دستگاه ویِژگزینشه در محل دمیده می شود در حالیکه پلی استایرن وورمیکولیت و پرلیت اکثرا ٌ ً ریخته می شوند.
سیستم های عایق انعکاسی و موانع تابشی
بر خلاف سیسـتم های رایج موجود که اکثرا ً پایداری گرما ی گاهی مواقع جریان همرفتی را کنترل می کنند موانع تابشی عایق های انعکاسی گرما را از محل دور می کنند. موانع تابشی در خانه های نصب می شود (اکثرا ٌ ً پشت بام) معمولا برای كم شدن گرمای تابستان كم شدن نرخ های سیـستم های خنک کننده. عایق های انعکاسی ً حاوی فویل های آلمینیومی است که در زیر آن از انواع عایق های مثل پلی یورتان , کاغذ کرافت , فیلم جذاب پلاستیک , کارتن به عنوان مصالح عایق مصرف می شود.
انرژی تابشی در خط مستقیم سیر می نماید و تمام اجسام جامد می توانند انرژی آنرا جذب کنند وقتی که خورشید پشت بام را گرم می نماید باعث انقال انرژی تابشی به خانه می شود. با نصب سیـستم های عایق انعکاسی می تواند از گرم شدن بی رویه پیشگیری کرده و حدود ۵% به ۱۰% هزینه های سیستم های خنک کننده را کم می نماید .
عایق تخته ای فیبر سخت
فیبر سخت یا تخته های عایق فیبری حاوی پشم سنگ یا پشم شیشه بشکل وسیع ی جهت عایق داکت های هوا مصرف می شود. همین طور وقتی که نیاز به عایق با تحمل بالای گرما ی وجود دارد مصرف می شود. این محصولات دربازه با ضخامت ۱ تا ۲٫۵ اینچ آمده و یک فاکتور-R حدود R-4 در هر اینچ فراهم می نماید .
نصب این عایق های ً قبلاً انجام شده راه های هوای پیش عایق شده در بازار موجود است. در سطح خارجی داکت ها این عایق ها توسط میخ پرچ ها نصب شده می شود.
عایق فوم پاششی و فوم تزریقی
فوم مایع عایق می تواند اسپری, تزریق یا در حل ریخته شود. در گاهی موارد فاکتور-R بدست آمده از این عایق دومساوی عایق هایی سنتی است و می تواند تمام حفره های کوچک را پر نماید و یک سد هوای مناسب ایجاد نماید .
انواع فوم عایق مایع
امروزه , اکثر مصالح فومی با مصرف از علت فوم کننده و بدون مصرف از فلئورسنس ها یا هیدروکلروفلئورسنس ها که که برای لایه اوزون ضرردار هستند تولید می شند.
مصالح عایق فومی موجود :
– سیمانی
– فنولیک
– پلی ایزوسیونورات (پلی ایزو)
– پلی یورتان
گاهی انواع کمتر رایج حاوی فوم آیسینن ( Icynene) فوم تریپلیمر (Tripolymer) هستند . آیسینن فوم می تواند اسپری یا تزریق شود که باعث تنوع آن می وشد. همین طور پایداری مناسب جهت نفوذ هوا و آب باشد. فوم تریپلیمر (فوم محلول در آب) داخل محافظ دیوارها تزریق می شود . دارای پایداری زیاد مناسب در مساوی آتش و نفوذ هواست.
پانل های عایق سازه
پانل های عایق سازه (SIPs) اجزای از پیش ساخته و عایق شده جهت تهیه دیوار ها , سقف ها , کف ها ی ساختمان است. این سازه ها نسبت به اکثر نمونه های دیگر عایق یکنواخت و بهتری را فراهم می نماید و وقتی که به شکل صحیح نصب شود حدود ۱۲% تا ۱۴% صرفه جویی انرژی را برای ساختمان به ارمغان می آورد آسایش گرما ی مناسب آسان تری را فراهم می آورد.
SIP ها علاوه بر فاکتور-R بالا , نسبت قدرت-به-وزن بالایی دارد SIPs اکثرا ٌ ً حاوی عایق با ضخامت ۴ تا ۸ اینچ در بین ساندویچ پنل ها هستند و جهت مصارف دیوار های داخلی و خارجی بسته به نیاز مصرف کننده مصرف می شوند.
SIP ها در شکل و اندازه های مختلف تولید می شوند. برخی مجموعه ها پانل هایی به بزرگی ۸*۲۴ پا تولید می کنند که جهت نصب نیاز به جرثقیل دارد.
کیفیت SIP ها جهت طول عمر عملکرد محصول بسیار زیاد خیلی مهم است. پانل های می بایست به شکل صحیح چسب آغشته شده و پرس شوند تا از ورق ورق نشوند. پانل ها همین طور بایستی سطوح نرم گوشه های نرم جهت ایجاد شکاف در بین دیوار ها باشند قبل از خرید SIP ها با کارخانه سازنده در مورد کیفیت و سیستم کنترل کیفیت حرف بکنید . SIP ها اکثرا ٌ ً با مصالح عایق مفرق از قبیل پلی استایرن , پلی ایزو سیونورات و پشم سنگ ساخته می شوند.

نظرات() 
How do you prevent Achilles tendonitis?
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:26 ق.ظ
fantastic publish, very informative. I wonder why the other specialists of this
sector don't realize this. You must continue your writing.
I'm confident, you have a great readers' base already!
Can stretching help you grow taller?
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:46 ب.ظ
Howdy! Someone in my Myspace group shared this site with us
so I came to give it a look. I'm definitely enjoying the information. I'm
bookmarking and will be tweeting this to my followers!
Terrific blog and brilliant design.
https://lilliabrood.wordpress.com/2016/02/20/the-answer-to-leg-length-discrepancy-is-shoe-lifts/
جمعه 13 مرداد 1396 02:05 ب.ظ
you're in reality a excellent webmaster. The site loading pace is incredible.

It kind of feels that you're doing any unique trick.
In addition, The contents are masterpiece. you've performed a fantastic
activity in this topic!
leachqulokicpin.jimdo.com
شنبه 7 مرداد 1396 09:58 ق.ظ
Thanks for finally talking about >big-kore
- مقایسه عایق ها <Loved it!
BHW
چهارشنبه 23 فروردین 1396 08:19 ب.ظ
Thanks very nice blog!
manicure
پنجشنبه 10 فروردین 1396 11:43 ب.ظ
I couldn't resist commenting. Well written!
ماه بانو
شنبه 22 اسفند 1394 03:59 ب.ظ
سلامممممم نفسممممممممممم
خوبی عزیزممممممممم
وبت خیلی خوب بووووووووود خیلی
میخواستم بیای به وب منم سایت سر بزنی و با هم تبادل لینک داشته باشیم
می بینمت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :