تبلیغات
big-kore - مشخص شدن نام دیگر بابک زنجانی

big-kore

پنجشنبه 21 آبان 1394

مشخص شدن نام دیگر بابک زنجانی

نویسنده: میهن رجیستر   

افشای نام دیگر بابک زنجانی

هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی با حضـور هر ۳ متهم برگزار شد.غلامرض ا صادقی قهاره وکیل مجموعه HK در هشتمین جلسه محاکمه متهمان پرونده نفتی گفت: آقـای زنجانی در جلسات قدیم در ماهیت کیفرخواست دفاع خاصی نداشتند بیشتر به حواشی و مسائل جانبی پرداخت که در دفاع تاثیر گذار نیست و در دادگاه مسائل حاشیه‌ای تحلیل نمی‌شود بلکه اصل کیفرخواست دفاع در مساوی آن مدنظر قرار دارد.

وی ادامه داد: بحث ما در این پرونده وصول بیت‌المال است هیچ طلبکاری حاضر نیست از مالی که دهها معارض دارد، نگهداری نماید .

وکیل شرکت HK افزود: کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا به بهانه واهی منع غنی‌سازی برای تهیه سلاح اتمی، ایران را مورد تحریم‌های ظالمانه قرار دادند تا اینکه سوم بهمن‌ماه سال ۹۰ با تشدید تحریم‌های کمپانی نفت شرکـت ‌های تابعه آن، بانک مرکزی همچنین بقیه بانک‌ها مشمول تحریم شدند، به طوری که حمل و نقل محموله‌های نفتی و مشتقات آن، بیمه حمل و نقل، فروش نفت در بازارهای جهان ی، نقل انتقالات پولی یا ارزی همچنین عملیات بانکی با مساله جدی مواجه شد.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر انباشت محموله‌های نفتی روی شناورها در آب‌های خلیج فارس، مقامات امنیتی را با توجه به تهدیدات نظامی آمریکا و همین طور اقطعا ل ظهور مخاطرات زیست‌محیطی نگران کرد به طوری که حتی این مسئله در جلسه شورای عالی امنیت ملی مورد بحث و نقد قرار گرفت.

بابک زنجانی خود را اسطوره نشان داده است

صادقی قهاره گفت: در این شرایط افرادی با سوءمصرف از این فرصت به جای آنکه یار شاطر برای مردم باشند بار خاطر شدند در این پرونده بابک زنجانی با یاری شرکای خود و همچنین ادعاهای واهی مبنی بر توانایی برای دور زدن تحریم‌ها را اسطوره نشان داد مسئولان مدیران مجموعه نفت را با جعل اسناد مدارک به امور غیرواقعی امیدوار کرد ۲ میلیارد از بیت‌المال را در زمانی که کشورهای مدعی حقوق بشر حتی از فروش دارو خودداری می‌کردند به یغما برد.

نام دیگر بابک زنجانی، محمد بابک روغنی است

وی با بیان اینکه زنجانی در جلسات قدیم و همین طور در سال‌های قبل خود را یکی از پاک‌ترین، دلسوزترین مخلص‌ترین خدمتگزاران به نظام جمهوری اسلامی ایران معرفی کرده و همین طور را دارای شرایط مالی فوق‌العاده در داخل خارج از کشور نشان داده، گفت: ر- م مدیر بازاریابی سورینت در مورد بابک زنجانی می‌گوید که او را از سال ۸۳ می‌شناسد، ۲ عدد شناسنامه داشت به نام‌های بابک زنجانی محمدبابک روغنی زنجانی و در آن زمان تنها مجموعه آرایـش سورینت در کیـش را اداره می‌کرد.

وکیل مجموعه HK افزود: همین طور ن- ش در مورد بابک زنجانی می‌گوید که بابک زنجانی در کوچه روبه‌روی مغازه من دستگاه آپارت مان اجاره کرده بود در مغازه طلاسازی من مشغول بود. در زمان خدمت برای آموزش ی به پادگان اردکان یزد اعزام شد بعد از آن به پادگان سپاه در عشرت‌آباد منتقل شد. هر روز او را با موتور به پادگان می‌بردم و بعدازظهرها هم با موتور به مغازه برمی‌گشتیم. در خصوص اینکه بابک زنجانی برای بانک مرکزی ارز جابه‌جا می‌کرد یا خیر، ن- ش می‌گوید از آنجایی که خودم هر روز صبح او را به پادگان می‌بردم بعدازظهرها برمی‌گرداندم بعید به نظر می‌رسد ارزی را به صرافی‌ها داده باشد چون در این صورت مطلع می‌شدم.

بابک زنجانی ۵ شناسنامه داشت

پورتال سیمرغ

وکیل شرکت HK در ادامه به نقل از مورخ ۱۲ مهرماه ۹۳ پلیس آبرخی در خصوص شخصیت بابک زنجانی اشاره کرد گفت: بابک زنجانی ۵ شناسنامه داشت و صدور چک بلامکان در تاریخ ۲۳ تیرماه سال ۷۷، قبول چک مسروقه در تاریخ ۲۲ فروردین سال ۸۰ جعل مصرف از سند مجعول به تاریخ ۱۲ دی‌ماه سال ۸۰ از عبارت سوابق قبلی مجرمانه او به شمار می‌رود.

وی در ادامه به گزارش سازمان اطلاعات سپاه در خصوص شخصیت حقوقی بابک زنجانی پرداخت و گفت: طبق گزارش سازمان اطلاعات سپاه بابک زنجانی، فرد ۴۰ ساله‌ای است که مجموعه واردات لوازم آرایشی در جزیره کیش را در سال ۸۸ به ثبت رسانده و دارای سابقه قاچاق ارز از مرزهای غربی است و نامبرده در حدود ۴ سال قدیم کمترین سرمایه را داشته توانمندی‌های سال‌های اخیر وی با مصرف از رانت‌های ایجاد شده در وزارت نفت بانک مرکزی به وجود آمده است.

بابک هرگز راننده نوربخش نبوده است

صادقی قهاره اصرار کرد: بابک زنجانی هرگز راننده مرحوم نوربخش نبوده و هرگز مسئولان بانک مرکزی چنین وجوهی را در اختیار وی قرار ندادند اکثر مجموعه ‌های وی هم با سرمایه اندک تاسیس شدند و به عنوان وسائل متقلبانه از آنها مصرف شده است.

وی در ادامه قرائت شکایت مجموعه HK از متهمان پرونده نفتی گفت: بانک FIIB در مالزی طرف حساب ما نیست بلکه این بانک یک وسیله کلاهبرداری بوده طرف حساب ما زنجانی است.

وکیل کمپانی HK اصرار کرد: برخلاف ادعای متهم، مسئولان نفتی هرگز سراغ بابک زنجانی نرفتند بلکه متهم با اصرار از م- ش متهم دیگر پرونده می‌خواهد وی را به مدیران نفتی معرفی نماید . م- ش به لحاظ آشنایی با الف - - د، بابک زنجانی را به او معرفی می‌کند و می‌گوید زنجانی در خارج از کشور چند بانک دارد و می‌تواند ارز جابه‌جا نماید .

وی توضیح داد: طبق توافق مدیران نفتی مقرر می‌شود ۳ محموله به قیمت ۳۰۰ میلیون یورو به شرکـت ISO که متعلق به بابک زنجانی است داده شود که در این رابطه الف- و- د می‌گوید بابک زنجانی را اواسط اردیبهشت‌ماه سال ۹۱ از طریق م- ش به صندوق بازنشستگی کارکنان نفت معرفی کردند. م- ش بابک زنجانی را اینگونه معرفی کرد که او شرکـت ‌های بسیاری دارد در حوزه نقل انتقالات ارزی توانمند است و هم اکنون آمادگی خرید نفت خام نفت کوره را دارد.

صادقی قهاره ادامه داد: بعد از واریز وجه به مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو قرارداد ۳ محموله نفتی بین بابک زنجانی و صندوق بازنشستگی امضا می‌شود و این مسئله سرشروع فریب مدیران نفتی توسط بابک زنجانی است.

وی در ادامه با اشاره به نقل از سازمان بازرسی اضافه کرد: طبق این گزارش به رسمیت شناختن بانک FIIB از طرف ۳ وزیر و رئیس زمان بانک مرکزی بدون تحلیل کامل آن کاملا غیرمنطقی بود و علی‌ر اینکه سررسید اعتبار اسناد ۲۶ مردآدم اه سال ۹۱ بود و چند ماه بعد یعنی دوم دی‌ماه سال ۹۱ بابک زنجانی از طرف اتحادیه اروپا تحریم شد ولی او همواره با تاخیر عامدانه پول‌ها را پرداخت نمی‌کرد بعد از تحریم نیز عنوان می‌کرد که تحریم شده است و نمی‌تواند پول‌ها را پرداخت نماید .

۱۱ قرارداد با بابک زنجانی منعقد شده است

وی گفت: قراردادهای منعقد شده با بابک زنجانی به غیر از قرارداد فروش نفت خام، تعداد ۱۱ فقره بوده که بین زنجانی HD منعقد شده است در این قاضی صلواتی از بابک زنجانی سوال کرد که متهم تمایل دارد قردادها با جزئیات خوانده شود یا خیر که زنجانی جواب داد: قرارداد وجود ندارد که قرائت شود.

پس ازآن وکیل کمپانی HK جزئیات کامل قرادادهای منعقد شده با بابک زنجانی را قرائت کرد و گفت: جمع کل نفت کوره واگذار شده به بابک زنجانی ۱۳ میلیون ۱۵۶ هزار بشکه به ارزش میلیارد و ۳۲۶ میلیون ۶۲۶ هزار و ۸۰۷ دلار بوده است اما چهار فقره محموله میعانات نفتی داشتیم که چون این محموله‌ها مسترد شده هیچ ادعایی نداریم مطالبات ما بابت نفت خام نفت کوره است.

وکیل شرکت HK جمع کل نفت کوره نفت خام تحویل شده به بابک زنجانی را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون و ۷۳۷ هزار ۷۲۶ دلار عنوان کرد و گفت: علاوه بر آن میلیارد و ۴۲۷ میلیون ۵۰۰ هزار یورو از وجوه کمپانی میکو از طریق بانک مرکزی جهت پرداخت به پیمانکاران به حساب شرکت FCT متعلق به بابک زنجانی واریز شده است که از این مبلغ یک هزار ۳۵۰ میلیون یورو با درخواست کمپانی میکو صورت گرفته ۷۷ میلیون ۵۰۰ هزار یورو با دستور شرکت میکو به بانک نماید ون چین واریز شده است.

صادقی قهاره در ادامه به دستورهای پرداخت داده شده به زنجانی اشاره کرد گفت: جمع کل دستور پرداخت‌ها دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو بوده که متهم بدون تذکر به دستورات مکرر و مجموعه نفت مبنی بر پرداخت پول به پیمانکاران وجوه دریافت کرده را صرف خرید اموال، دارایی، کشتی هواپیما کرده است.

در ادامه دادگاه کارشناس بانک مرکزی با اشاره به ترازنامه مالی بانک FIIB گفت: ترازنامه مالی این بانک در سال ۲۰۱۲، ۹۸ میلیون دلار بوده در حالی که تنها فقره از مبالغ واریز شده به این بانک از طرف موسسه HK دو میلیارد و ۶۶ میلیون یورو بوده است.

وکیل کمپانی HK گفت: زنجانی بخش ی از وجوهی را که از بانک مرکزی دریافت کرده بود به متقاضیان ارز در داخل کشور از عبارت مجموعه های سامسونگ ال‌جی فروخته و پول آنها را به ریال صرف ساخت و ساز و خرید اموال و املاک در داخل کشور کرده است.

وی افزود: متهم همچنین ۱۹۰ میلیارد وون کره جنوبی را به بانک ملت بابت بازخرید ۶۰ درصد بانکهای FIIB پرداخت کرده است همین طور ۵۳ میلیارد را بابت خرید سهام بانک پارسیان به ایران خودرو داده که این کار صورت نمی‌گیرد و در نهایت ۳۰۰ دستگاه خودرو سمند از ایران خودرو دریافت می‌کند.

اقدام بابک زنجانی فرصت خوب ی برای عربستان و قطر بود

غلابیماری ا صادقی قهاره در ادامه شکایت شرکت HK از بابک زنجانی اظهار کرد: برخلاف اینکه متهم مدعی است آدم مومن، صالح پاک و مخلصی به نظام و حکم سابقه و تمکن مالی دارد، تمکن مورد اشاره این شخص تمام از منابع مالی شرکـت میگو HK بوده که خرج بلندپروازی‌های کرده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه وقفه‌ای که در کار پیمانکاران در پاس جنوبی به واسطه پرداخت نشدن وجوه از طرف بانک زنجانی ایجاد شد زیان بزرگی به جمهوری اسلامی ایران وارد کرد و تعطیلی کار ایران در منطقه پارس جنوبی فرصت مغتنمی برای عربستان قطر بود در حالی که زنجانی خود را خدمتگذار به جمهوری اسلامی معرفی می‌کند.

قهاره افزود: یکی از راههای متقلبانه زنجانی تمسک به تایید اشویِژگزینشه ثالث است. بابک زنجانی برای جلب اعتماد شرکت نفت به گواهی اشویِژگزینشه ثالث مانند وزیر وقت صنعت، وزیر اقتصاد و رئیس زمان بانک مرکزی بودند که مصوبه‌ای را برای پرداخت وجوه مربوط به مجموعه میکو نزد بانک FIIB امضا کردند.

وی تاکید کرد: تایید این مقامات عالی خالی از هرگونه غرض با حسن نیت برای کم کردن فشارها بوده اما متاسفانه بابک زنجانی از آن سوء مصرف کرده است.وی اضافه کرد: اولین تشکیلاتی که برای شرکت ملی نفت برای جابه‌جایی پول اشاره بانک پوشالی FIIB بود. این بانک فاقد توانایی‌های ضروری به استانداردهای یک بانک بود زیرا متهم سهام بانک گفته شده در منطقه لابوان به مبلغ ۴ میلیون دلار خریداری می‌کند و در حالی که کل سهام این بانک ۴ میلیون دلار ارزش داشته در اولین فرصت ۲۰ میلیون یورو از شرکـت HK دریافت می‌کند.

وکیل شرکت HK ادامه داد: بانک FIIB اجازه تاسیس شعبه کار در خارج از لابوان را نداشته و نمی‌توانسته ال‌سی را تایید تضمین نماید و تمام کار این بانک در دفتر تهران خلاصه می‌شده است.

پیش از شروع دادگاه، مشاجره ای بین بابک زنجانی وکیل بانک مسکن رخ داد که زنجانی به وکیل بانک مسکن گفت پولی را که توقیف کردید، برگردانید تا پولتان را بدهم. وکیل بانک مسکن جواب داد ما همین الان پولمان را می‌خواهیم شما را به خیر ما را به سلامت . در جلسه امروز دادگاه لوازم و تجهیزات پخش تصویر ی مستندات از طریق فیلم دیدنی پروژکشن فراهم شده بود.

نظرات() 
How long do you grow during puberty?
دوشنبه 16 مرداد 1396 03:40 ب.ظ
What a information of un-ambiguity and preserveness
of precious familiarity regarding unexpected feelings.
gudrunostendorff.jimdo.com
شنبه 14 مرداد 1396 08:57 ق.ظ
Hello! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would
be ok. I'm absolutely enjoying your blog and look forward to new updates.
BHW
جمعه 1 اردیبهشت 1396 04:46 ب.ظ
Hi! I know this is kind of off topic but I was
wondering which blog platform are you using for this
site? I'm getting fed up of Wordpress because
I've had problems with hackers and I'm looking at options for
another platform. I would be great if you could point me in the direction of a good
platform.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :