تبلیغات
big-kore - مشخص شدن نام دیگر بابک زنجانی

big-kore

پنجشنبه 21 آبان 1394

مشخص شدن نام دیگر بابک زنجانی

نویسنده: میهن رجیستر   

افشای نام دیگر بابک زنجانی

هشتمین جلسه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی با حضـور هر ۳ متهم برگزار شد.غلابیماری ا صادقی قهاره وکیل کمپانی HK در هشتمین جلسه محاکمه متهمان پرونده نفتی گفت: آقـای زنجانی در جلسات قدیم در ماهیت کیفرخواست دفاع خاصی نداشتند و بیشتر به حواشی و مسائل جانبی پرداخت که در دفاع اثر گذار نیست در دادگاه مسائل حاشیه‌ای نقد نمی‌شود بلکه اصل کیفرخواست دفاع در مساوی آن مدنظر قرار دارد.

وی ادامه داد: بحث ما در این پرونده وصول بیت‌المال است هیچ طلبکاری حاضر نیست از مالی که دهها معارض دارد، مراقبت نماید .

وکیل کمپانی HK افزود: کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا به بهانه واهی منع غنی‌سازی برای تهیه سلاح اتمی، ایران را مورد تحریم‌های ظالمانه قرار دادند تا اینکه سوم بهمن‌ماه سال ۹۰ با تشدید تحریم‌های کمپانی نفت شرکت ‌های تابعه آن، بانک مرکزی همین طور بقیه بانک‌ها مشمول تحریم شدند، به طوری که حمل نقل محموله‌های نفتی مشتقات آن، بیمه حمل نقل، فروش نفت در بازارهای جهان ی، نقل انتقالات پولی یا ارزی و همین طور عملیات بانکی با مساله جدی مواجه شد.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر انباشت محموله‌های نفتی روی شناورها در آب‌های خلیج فارس، مقامات امنیتی را با توجه به تهدیدات نظامی آمریکا و همین طور اقطعا ل ظهور مخاطرات زیست‌محیطی نگران کرد به طوری که حتی این مسئله در جلسه شورای عالی امنیت ملی مورد بحث ارزیابی قرار گرفت.

بابک زنجانی را اسطوره نشان داده است

صادقی قهاره گفت: در این شرایط افرادی با سوءمصرف از این فرصت به جای آنکه یار شاطر برای مردم باشند بار خاطر شدند و در این پرونده بابک زنجانی با یاری شرکای خود همین طور ادعاهای واهی مبنی بر توانایی برای دور زدن تحریم‌ها را اسطوره نشان داد و مسئولان و مدیران شرکت نفت را با جعل اسناد و مدارک به امور غیرواقعی امیدوار کرد ۲ میلیارد از بیت‌المال را در زمانی که کشورهای مدعی حقوق بشر حتی از فروش دارو خودداری می‌کردند به یغما برد.

نام دیگر بابک زنجانی، محمد بابک روغنی است

وی با بیان اینکه زنجانی در جلسات قدیم همین طور در سال‌های قبل را یکی از پاک‌ترین، دلسوزترین مخلص‌ترین خدمتگزاران به نظام جمهوری اسلامی ایران معرفی کرده و همین طور را دارای شرایط مالی فوق‌العاده در داخل خارج از کشور نشان داده، گفت: ر- م مدیر بازاریابی سورینت در مورد بابک زنجانی می‌گوید که او را از سال ۸۳ می‌شناسد، ۲ عدد شناسنامه داشت به نام‌های بابک زنجانی و محمدبابک روغنی زنجانی و در آن تنها شرکت ارایش سورینت در جزیره کیش را اداره می‌کرد.

وکیل مجموعه HK افزود: همچنین ن- ش در مورد بابک زنجانی می‌گوید که بابک زنجانی در کوچه روبه‌روی مغازه من یک دستگاه آقسمت مان اجاره کرده بود و در مغازه طلاسازی من مشغول بود. در زمان خدمت برای آموزش ی به پادگان اردکان یزد اعزام شد و بعد از آن به پادگان سپاه در عشرت‌آباد منتقل شد. هر روز او را با موتور به پادگان می‌بردم و بعدازظهرها هم با موتور به مغازه برمی‌گشتیم. در خصوص اینکه بابک زنجانی برای بانک مرکزی ارز جابه‌جا می‌کرد یا خیر، ن- ش می‌گوید از آنجایی که خودم هر روز صبح او را به پادگان می‌بردم بعدازظهرها برمی‌گرداندم بعید به نظر می‌رسد ارزی را به صرافی‌ها داده باشد چون در این صورت مطلع می‌شدم.

بابک زنجانی ۵ شناسنامه داشت

پورتال سیمرغ

وکیل کمپانی HK در ادامه به گزارش مورخ ۱۲ مهرماه ۹۳ پلیس آبعضی در خصوص شخصیت بابک زنجانی اشاره کرد و گفت: بابک زنجانی ۵ شناسنامه داشت و صدور چک بلامکان در تاریخ ۲۳ تیرماه سال ۷۷، قبول چک مسروقه در تاریخ ۲۲ فروردین سال ۸۰ و جعل و مصرف از سند مجعول به تاریخ ۱۲ دی‌ماه سال ۸۰ از عبارت سوابق قبلی مجرمانه او به شمار می‌رود.

وی در ادامه به نقل از سازمان اطلاعات سپاه در خصوص شخصیت حقوقی بابک زنجانی پرداخت و گفت: طبق گزارش سازمان اطلاعات سپاه بابک زنجانی، شخص ۴۰ ساله‌ای است که مجموعه واردات لوازم آرایشی در kish را در سال ۸۸ به ثبت رسانده و دارای سابقه قاچاق ارز از مرزهای غربی است و نامبرده در حدود ۴ سال قدیم کمترین سرمایه را داشته و توانمندی‌های سال‌های اخیر وی با استفاده از رانت‌های ایجاد شده در وزارت نفت بانک مرکزی به وجود آمده است.

بابک هرگز راننده نوربخش نبوده است

صادقی قهاره تاکید کرد: بابک زنجانی هرگز راننده مرحوم نوربخش نبوده هرگز مسئولان بانک مرکزی چنین وجوهی را در اختیار وی قرار ندادند و اکثر شرکـت ‌های وی نیز با سرمایه اندک تاسیس شدند به عنوان وسائل متقلبانه از آنها استفاده شده است.

وی در ادامه قرائت شکایت شرکـت HK از متهمان پرونده نفتی گفت: بانک FIIB در مالزی طرف حساب ما نیست بلکه این بانک یک وسیله کلاهبرداری بوده و طرف حساب ما زنجانی است.

وکیل شرکـت HK اصرار کرد: برخلاف ادعای متهم، مسئولان نفتی هرگز سراغ بابک زنجانی نرفتند بلکه متهم با اصرار از م- ش متهم دیگر پرونده می‌خواهد وی را به مدیران نفتی معرفی نماید . م- ش به لحاظ آشنایی با الف - - د، بابک زنجانی را به او معرفی می‌کند می‌گوید زنجانی در خارج از کشور چند بانک دارد و می‌تواند ارز جابه‌جا نماید .

وی توضیح داد: طبق توافق مدیران نفتی مقرر می‌شود ۳ محموله به قیمت ۳۰۰ میلیون یورو به شرکت ISO که متعلق به بابک زنجانی است داده شود که در این رابطه الف- و- د می‌گوید بابک زنجانی را اواسط اردیبهشت‌ماه سال ۹۱ از طریق م- ش به صندوق بازنشستگی کارکنان نفت معرفی کردند. م- ش بابک زنجانی را اینگونه معرفی کرد که او کمپانی ‌های بسیاری دارد در حوزه نقل و انتقالات ارزی توانمند است هم اکنون نیز آمادگی خرید نفت خام نفت کوره را دارد.

صادقی قهاره ادامه داد: بعد از واریز وجه به مبلغ ۳۰۰ میلیون یورو قرارداد ۳ محموله نفتی بین بابک زنجانی و صندوق بازنشستگی امضا می‌شود و این مسئله سرشروع فریب مدیران نفتی توسط بابک زنجانی است.

وی در ادامه با اشاره به نقل از سازمان بازرسی اضافه کرد: طبق این گزارش به رسمیت شناختن بانک FIIB از طرف ۳ وزیر و رئیس زمان بانک مرکزی بدون ارزیابی کامل آن کاملا غیرمنطقی بود علی‌رناراحتی اینکه سررسید اعتبار اسناد ۲۶ مردآدم اه سال ۹۱ بود چند ماه بعد یعنی دوم دی‌ماه سال ۹۱ بابک زنجانی از طرف اتحادیه اروپا تحریم شد اما او همواره با تاخیر عامدانه پول‌ها را پرداخت نمی‌کرد و بعد از تحریم هم عنوان می‌کرد که تحریم شده است نمی‌تواند پول‌ها را پرداخت نماید .

۱۱ قرارداد با بابک زنجانی منعقد شده است

وی گفت: قراردادهای منعقد شده با بابک زنجانی به غیر از قرارداد فروش نفت خام، تعداد ۱۱ فقره بوده که بین زنجانی HD منعقد شده است در این قاضی صلواتی از بابک زنجانی سوال کرد که آیا متهم تمایل دارد قردادها با جزئیات خوانده شود یا خیر که زنجانی جواب داد: قرارداد وجود ندارد که قرائت شود.

پس ازآن وکیل کمپانی HK جزئیات کامل قرادادهای منعقد شده با بابک زنجانی را قرائت کرد گفت: جمع کل نفت کوره واگذار شده به بابک زنجانی ۱۳ میلیون و ۱۵۶ هزار بشکه به ارزش یک میلیارد ۳۲۶ میلیون ۶۲۶ هزار ۸۰۷ دلار بوده است اما چهار فقره محموله میعانات نفتی داشتیم که چون این محموله‌ها مسترد شده هیچ ادعایی نداریم و مطالبات ما بابت نفت خام و نفت کوره است.

وکیل شرکت HK جمع کل نفت کوره و نفت خام تحویل شده به بابک زنجانی را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون و ۷۳۷ هزار ۷۲۶ دلار عنوان کرد و گفت: علاوه بر آن میلیارد و ۴۲۷ میلیون ۵۰۰ هزار یورو از وجوه شرکـت میکو از طریق بانک مرکزی جهت پرداخت به پیمانکاران به حساب شرکت FCT متعلق به بابک زنجانی واریز شده است که از این مبلغ یک هزار ۳۵۰ میلیون یورو با درخواست شرکت میکو صورت گرفته و ۷۷ میلیون ۵۰۰ هزار یورو با دستور کمپانی میکو به بانک نماید ون چین واریز شده است.

صادقی قهاره در ادامه به دستورهای پرداخت داده شده به زنجانی اشاره کرد و گفت: جمع کل دستور پرداخت‌ها دو میلیارد ۷۰۰ میلیون یورو بوده که متهم بدون تذکر به دستورات مکرر و شرکـت نفت مبنی بر پرداخت پول به پیمانکاران وجوه دریافت کرده را صرف خرید اموال، دارایی، کشتی هواپیما کرده است.

در ادامه دادگاه کارشناس بانک مرکزی با اشاره به ترازنامه مالی بانک FIIB گفت: ترازنامه مالی این بانک در سال ۲۰۱۲، ۹۸ میلیون دلار بوده در حالی که تنها یک فقره از مبالغ واریز شده به این بانک از طرف موسسه HK دو میلیارد و ۶۶ میلیون یورو بوده است.

وکیل شرکت HK گفت: زنجانی بخش ی از وجوهی را که از بانک مرکزی دریافت کرده بود به متقاضیان ارز در داخل کشور از عبارت شرکت های سامسونگ و ال‌جی فروخته و پول آنها را به ریال صرف ساخت و ساز خرید اموال و املاک در داخل کشور کرده است.

وی افزود: متهم همین طور ۱۹۰ میلیارد وون کره جنوبی را به بانک ملت بابت بازخرید ۶۰ درصد بانکهای FIIB پرداخت کرده است و همین طور ۵۳ میلیارد را بابت خرید سهام بانک پارسیان به ایران خودرو داده که این کار صورت نمی‌گیرد در نهایت ۳۰۰ دستگاه خودرو سمند از ایران خودرو دریافت می‌کند.

كار بابک زنجانی فرصت بهتر ی برای عربستان و قطر بود

غلامرض ا صادقی قهاره در ادامه شکایت شرکت HK از بابک زنجانی اظهار کرد: برخلاف اینکه متهم مدعی است آدم مومن، صالح پاک و مخلصی به نظام و حکم سابقه تمکن مالی دارد، تمکن مورد اشاره این شخص تمام از منابع مالی مجموعه میگو HK بوده که خرج بلندپروازی‌های کرده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه وقفه‌ای که در کار پیمانکاران در پاس جنوبی به واسطه پرداخت نشدن وجوه از طرف بانک زنجانی ایجاد شد ضرر بزرگی به جمهوری اسلامی ایران وارد کرد تعطیلی کار ایران در منطقه پارس جنوبی فرصت مغتنمی برای عربستان و قطر بود در حالی که زنجانی خود را خدمتگذار به جمهوری اسلامی معرفی می‌کند.

قهاره افزود: یکی از راههای متقلبانه زنجانی تمسک به تایید اشویِژگزینشه ثالث است. بابک زنجانی برای جلب اعتماد شرکت نفت به گواهی اشویِژگزینشه ثالث مانند وزیر صنعت، وزیر اقتصاد و رئیس زمان بانک مرکزی بودند که مصوبه‌ای را برای پرداخت وجوه مربوط به شرکـت میکو نزد بانک FIIB امضا کردند.

وی تاکید کرد: تایید این مقامات عالی خالی از هرگونه غرض و با حسن نیت برای کم کردن فشارها بوده اما متاسفانه بابک زنجانی از آن سوء مصرف کرده است.وی اضافه کرد: اولین تشکیلاتی که برای شرکـت ملی نفت برای جابه‌جایی پول اشاره بانک پوشالی FIIB بود. این بانک فاقد توانایی‌های لازم به استانداردهای یک بانک بود زیرا متهم سهام بانک گفته شده در منطقه لابوان به مبلغ ۴ میلیون دلار خریداری می‌کند در حالی که کل سهام این بانک ۴ میلیون دلار ارزش داشته در اولین فرصت ۲۰ میلیون یورو از کمپانی HK دریافت می‌کند.

وکیل کمپانی HK ادامه داد: بانک FIIB اجازه تاسیس شعبه و کار در خارج از لابوان را نداشته و نمی‌توانسته ال‌سی را تایید تضمین نماید و تمام کار این بانک در دفتر تهران خلاصه می‌شده است.

پیش از شروع دادگاه، مشاجره ای بین بابک زنجانی و وکیل بانک مسکن رخ داد که زنجانی به وکیل بانک مسکن گفت پولی را که توقیف کردید، برگردانید تا پولتان را بدهم. وکیل بانک مسکن هم جواب داد ما همین الان پولمان را می‌خواهیم شما را به خیر ما را به سلامت . در جلسه امروز دادگاه لوازم و تجهیزات پخش تصویر ی مستندات از طریق فیلم جذاب پروژکشن فراهم شده بود.

نظرات() 
What do you do for a sore Achilles tendon?
دوشنبه 16 مرداد 1396 03:05 ب.ظ
I've been browsing online more than 2 hours
today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all site owners
and bloggers made good content as you did, the
net will be much more useful than ever before.
4evatights.wordpress.com
شنبه 14 مرداد 1396 10:21 ق.ظ
Good day! I just wish to offer you a big thumbs up for your excellent information you have got here on this post.
I am coming back to your site for more soon.
manicure
جمعه 11 فروردین 1396 05:26 ق.ظ
You're so awesome! I do not suppose I've truly read through anything
like this before. So wonderful to find another person with a few unique thoughts on this topic.
Really.. thank you for starting this up. This website is something that is needed
on the web, someone with a little originality!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :